Prawdopodobnie dopiero w połowie grudnia zostanie udostępnione dla kierowców skrzyżowania ulic De Gaulee’a, Wrocławskiej i Uczniowskiej. Oznacza to ponad miesięczny poślizg – pierwotny termin zakończenia prac wyznaczony był 6 listopada. Skromne skrzyżowanie w Wałbrzychu ma jednak potężnych konkurentów – autostradę do opla i Toyotę.
Dlatego też firma, pracująca na Wrocławskiej co rusz jest odrywana od tych znacznie poważniejszych robót, a Wrocławska musi cierpliwie czekać. Ponowne skierowanie samochodów przed skrzyżowanie nie oznacza też zakończenia wszystkich zaplanowanych prac – potrwają jeszcze kilka tygodni, a więc o całkiem komfortowej jeździe w tym rejonie na razie nie ma co marzyć. Co najmniej do końca roku przyjdzie też poczekać na zakończenie remontu ulicy Długiej, który już jest opóźniony o prawie dwa miesiące. Natrafiono tam jednak na różne niespodzianki, jakieś nie widniejące na planach przewody kanalizacyjne. Co wydłużyło prowadzone prace w nieskończoność.
Mimo zastosowania najnowszych technologii budowlanych, nie sposób przewidzieć wszystkich okoliczności, zwłaszcza gdy listopadowa aura zaczyna dawać się we znaki. Według Anny Porady, zastępcy dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji Wałbrzychu, jesień, to nie jest dobra pora na rozpoczynanie dużych inwestycji drogowych. Tymczasem do dotychczasowych niewygód doszła nowa, którą odczują szczególnie mieszkańcy Poniatowa. Z ruchu została wyłączona kolejna ulica – Orkana. Rozpoczęto tam potężną inwestycję, realizowaną w dużej części z funduszy pomocnych Unii Europejskiej. W ramach programu „ Aktywizacja Gospodarcza obszaru Poniatowa” budowany będzie w tej dzielnicy kolektor sanitarny, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogi. Ulica Orkana nowe chodniki, natomiast jezdnia zostanie znacznie poszerzona. Wszystko będzie kosztowało prawie 4 miliony euro, czyli ponad 15 milionów złotych. Całość prac ma być zakończona do końca 2004 roku. Na razie jednak mieszkańcy Poniatowa będą musieli korzystać z objazdów, zmieniona zostanie także trasa autobusu nr.11. Zamiast ul. Orkana, pojedzie on przez Zieloną, Rodziny Burczykowskich i Warszawską – do pętli. Dodatkową uciążliwością będzie to, że objazdem będą mogły jeździć wyłączenie małe autobusy, co dla niektórych oznacza konieczność przesiadek. Na przystankach wywieszono już nowe rozkłady jazdy.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22 marca 2024 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zamieściła w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i realizację robót budowlanych dla zadania pod nazwą "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 na odcinku Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejKolejne chodniki w Świdnicy zostaną przebudowane. Miasto w postępowaniu przetargowym wybrało wykonawcę zadania - firmę Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria Chorzemska, Wiesław Chorzemski. Prace obejmą prawie 2,5 tysiąca m² powierzchni traktów pieszych. Zmodernizowane zostaną fragmenty chodników przy ulicach: Zwierzynieckiej, Sarniej, Okrężnej (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Klonowej), Kopernika (na odcinku od ul. Jodłowej do ul. Kołłątaja), dojście do placu zabaw przy ul. Willowej oraz do budynku przy ul. Słobódzkiego 25. Lokalizacje te wskazane zostały przez mieszkańców w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego.
czytaj więcej23 gminy z regionu wałbrzyskiego otrzymały dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Marcin Gwóźdź, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wręczył dziś symboliczne promesy laureatom konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.
Dofinansowanie z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 650 tys. zł. pomoże gminom z regionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.
Konferencja pod takim tytułem odbyła się 14 maja w Łodzi. To również nazwa programu współpracy czterech stref ekonomicznych i pięciu województw, której celem są spójne działania gospodarczo - inwestycyjne, dzięki którym pozyskane zostaną nowe projekty inwestycyjne, a co za tym idzie stworzone nowe miejsca pracy. Spotkanie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.
Droga ekspresowa S8 jest jedną z najważniejszych dróg szybkiego ruchu w Polsce. Łączy Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok. Docelowo będzie miała długość 565 km, jest prawie skończona, trwa budowa lub postępowania przetargowe na ostatnie odcinki.
Będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców regionu i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. W czwartek 28 maja 2015 o godz. 12:00 Fundacja In Situ otwiera działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Eko-Wieża”.
Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Taras widokowy, sala multimedialna, trzy sale ekspozycyjne i sale warsztatowe w piwnicach, to efekt wielkiego wysiłku i znaczący moment w historii Grunwaldu. Obiekt będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców regionu i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. Działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Eko-Wieża”, to także ogromna szansa dla rozwoju Sokołowska i przywrócenia mu należytego miejsca na mapie Europy.