Ten rodzaj inwestycji jest skierowany w stronę różnych prac budowlanych związanych z modernizacją, budową nowych obiektów, przebudowa już istniejących itp. działalnością. W celu realizacji takich zamierzeń potrzebna jest określona wiedza na temat materiałów budowlanych, zaopatrzenia, kosztów. Przy dużych przedsięwzięciach należy uzyskać odpowiednie plany architektoniczne, pozwolenia itp. Czasami można wykorzystać istniejące możliwości dofinansowania, o które warto się ubiegać, ponieważ mogą one ułatwić nam poszczególne prace. Inwestycje budowlane realizowane przez zwykłych obywateli, dotyczą przeważnie odnowienia mieszkań, modernizacji, budową nowych budynków mieszkalnych itp.
Z punktu widzenia władz państwowych, regionalnych inwestycje takie związane są z realizacją znacznie większych projektów. Mają one przede wszystkim podnieść poziom życia mieszkańców, przyczynić się do rozwoju miast i osiedli, a także usprawnić funkcjonowanie istniejących już struktur. Władze wielu miejscowości starają się o uzyskanie dofinansowania z funduszy unijnych; właściwie przygotowane projekty umożliwiają wcześniejszą realizację dotacji. Dzięki takim wsparciom ze strony Unii Europejskiej w wielu miejscowościach Polski powstało szereg obiektów. W realizacji naszych indywidualnych zmierzeń budowlanych pomogą nam firmy budowlane. Zatrudniają one wielu fachowców, którzy pomogą nam w pracach budowlanych, a także w sporządzaniu projektów, uzyskaniu pozwoleń itp.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22 marca 2024 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zamieściła w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i realizację robót budowlanych dla zadania pod nazwą "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 na odcinku Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejKolejne chodniki w Świdnicy zostaną przebudowane. Miasto w postępowaniu przetargowym wybrało wykonawcę zadania - firmę Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria Chorzemska, Wiesław Chorzemski. Prace obejmą prawie 2,5 tysiąca m² powierzchni traktów pieszych. Zmodernizowane zostaną fragmenty chodników przy ulicach: Zwierzynieckiej, Sarniej, Okrężnej (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Klonowej), Kopernika (na odcinku od ul. Jodłowej do ul. Kołłątaja), dojście do placu zabaw przy ul. Willowej oraz do budynku przy ul. Słobódzkiego 25. Lokalizacje te wskazane zostały przez mieszkańców w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego.
czytaj więcej23 gminy z regionu wałbrzyskiego otrzymały dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Marcin Gwóźdź, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wręczył dziś symboliczne promesy laureatom konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.
Dofinansowanie z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 650 tys. zł. pomoże gminom z regionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.
Konferencja pod takim tytułem odbyła się 14 maja w Łodzi. To również nazwa programu współpracy czterech stref ekonomicznych i pięciu województw, której celem są spójne działania gospodarczo - inwestycyjne, dzięki którym pozyskane zostaną nowe projekty inwestycyjne, a co za tym idzie stworzone nowe miejsca pracy. Spotkanie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.
Droga ekspresowa S8 jest jedną z najważniejszych dróg szybkiego ruchu w Polsce. Łączy Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok. Docelowo będzie miała długość 565 km, jest prawie skończona, trwa budowa lub postępowania przetargowe na ostatnie odcinki.
Będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców regionu i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. W czwartek 28 maja 2015 o godz. 12:00 Fundacja In Situ otwiera działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Eko-Wieża”.
Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Taras widokowy, sala multimedialna, trzy sale ekspozycyjne i sale warsztatowe w piwnicach, to efekt wielkiego wysiłku i znaczący moment w historii Grunwaldu. Obiekt będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców regionu i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. Działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Eko-Wieża”, to także ogromna szansa dla rozwoju Sokołowska i przywrócenia mu należytego miejsca na mapie Europy.